۱۳۹۴ مرداد ۲۱, چهارشنبه

آقای دکتر و اوتیسم


چند مدت پیش از طریق اینستاگرام دو تا از هنرمندا رسیدم به اسم یه بیماری به نام اوتیسم .و اینکه چقدر خانواده هایی که فرزندانشون دچار این بیماری هستند درگیر مشکلات  هزینه های سرسام آور برای پروسه درمانی می شن.
این اوتیسم همینجور تو ذهنم مونده بود تا خیلی اتفاقی هفته پیش سریالی به اسم آقای دکتر رو دیدم و چون خوشم اومد پیگر قسمت های جدیدش شدم.
ماجرای آقای دکتر در یک بیمارستان و بیشتر در بخش اطفال می گذره. جایی که دکتر پارک شیون در اونجا مشغول به کار هست. شیون مبتلا به اوتیسم هست و به همین خاطر در کودکی پدرش می خواسته اون رو بکشه. مادرش هم مدام توسط پدرش مورد ضرب و شتم قرار میگرفته که چرا چنین بچه ای به دنیا اورده...خلاصه الان شیون یه پزشک با مشکلاتی که از کودکی هنوز باهاش هست. توانایی های خاصی هم داره که اون رو از بقیه متمایز می کنه ولی هنوز اعتمادبنفس کافی رو نداره. هدفش اینه که جراح بشه ولی هنوز موقع عمل دستاش می لرزه و...
در کنارش دوستای خیلی خوبی داره که همیشه هواش رو دارن و تشویفش می کنن. این سریال به جای اینکه تو یه ساعت پر بازدید پخش بشه ساعت 11 شب از شبکه دو پخش می شه. سریالی که مطمئنم می تونه به لحاظ روحی خیلی به خانواده های اوتیسمی کمک کنه و بهشون امید بده.ندیدم تبلیغ خاصی روی چنین سریالی صورت بگیره در حالی که خیلی ها از وجود چنین بیماری بی خبر هستن و مطمئنن اگر بچه های اوتیسمی رو ببینن با همون الفاظ عقب افتاده و نفهم مورد خطاب قرارشون می دن.انقد گفتن سرطان ما فقط بیماری خطرناک رو سرطان می دونیم در حالی که خیلی بیماری های دیگه هم وجود داره که اطلاع رسانی و فرهنگ سازی درباره اون ها می تونه از درد و رنج افراد مبتلا و خانواده هاشون کمتر کنه.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر